Головна Соуси Соус бешамель класичний

Соус бешамель класичний

Нашвидкуруч, зі звичайних продуктів, дуже смачний, ніжний соус бешамель

Julia
Соус бешамель класичний

Соус бешамель класичний, мабуть, один із найпростіших і найпопулярніших соусів європейської кухні. Його базову основу складають лише три компоненти – вершкове масло, борошно і молоко. З ним чудово гармонують м’ясо, риба, овочі та рис, але за бажанням можна подати і фрукти!

Гарний як підлива до будь-якого гарніру. З ним ви приготуєте смачну лазанью або ніжне суфле. А ще на його основі можна готувати складніші соуси!

Соус бешамель класичний

Соус бешамель класичний

Процій: 4 Підготовчий час: Час приготування:
Поживність: 247 калорій 27 г. жирів
Оцінка: 5.0/5
( 1 проголосувало )

ІНГРЕДІЄНТИ

  • 60 г вершкового масла
  • 3 ст. л. рослинної олії
  • 2,5 ст. л. пшеничного борошна
  • 380 мл молока
  • сіль за смаком

ІНСТРУКЦІЇ

  1. Підготувати необхідні інгредієнти. 
  2. Рослинну олію краще використовувати без запаху. Молоко не має бути холодним, злегка підігрійте його на повільному вогні. Це дозволить легше зробити соус однорідним.
  3. Для приготування соусу необхідна товстостінна каструля або сотейник. Емальований посуд у цьому разі не використовувати, щоб соус не приставав до дна. 
  4. У каструлі на повільному вогні розтопити вершкове масло.
  5. Додати в каструлю олію, добре перемішати.
  6. Всипати в олію просіяне борошно, ретельно перемішати до зникнення грудочок. Краще це робити вінчиком, ним легше зробити масу більш однорідною. Ложкою це зробити складніше. На слабкому вогні за постійного помішування обсмажити борошно до появи золотистого кольору.
  7. Тонкою цівкою невеликими порціями (по 3-4 ст.л.) влити тепле молоко. Дуже важливо при цьому одночасно активно все перемішувати, поки кожна порція молока повністю не з'єднається з борошняною масою.
  8. Найголовніше, не поспішати. Додавати молоко поступово. Якщо налити відразу багато молока, утворення грудочок неминуче. При активному перемішуванні влийте частинами все молоко.
  9. Ретельно перемішати соус до повної однорідності. Соус посолити
  10. Варити соус на повільному вогні до бажаної консистенції. Обов'язково при цьому не забувати постійно помішувати, щоб соус не пригорів і не став грудкуватим. Якщо соус густуватий, додати ще молока. Якщо навпаки, рідкий, проварити його до потрібної густоти. Але майте на увазі, що при охолодженні соус буде густішим.

Смачного!

Також може сподобатись

Залиште коментар